• STRONA GŁÓWNA
  • O FIRMIE
  • KONTAKT

GRUNT POD TYNKI KONCENTRAT na 40 litrów

GRUNT POD TYNKI
KONCENTRAT 1:3, 

SPRAWDZONY PRZEZ WYKONAWCÓW

DO 300M2 ZAGRUNTOWANEGO PODŁOŻA Z OPAKOWANIA 10 KG

TYLKO 1 WARSTWA

PRZEZNACZENIE :Pod tynki gipsowe, silikatowe ,mozaikowe, cementowe, strukturalne, tynki fasadowe, cementowo-wapienne, wylewki samopoziomujące pod szpachle, gładzie, kleje gipsowe oraz farby dyspersyjne. Bardzo wydajny, skraca czas schnięcia wszystkich rodzajów tynków. Wodoodporny, bardzo wszechstronny, praktyczny i profesjonalny.

WYDAJNOŚĆ: od 0,1 do 0,35 kg/m2 w zależności od chłonności podłoża.

WŁAŚCIWOŚCI : Posiada bardzo dobrą przyczepność zarówno do podłoży mineralnych, jak i pokrytych powłoką malarską. Powoduje wzmocnienie całej powierzchni Po wyschnięciu preparat tworzy jasnożółtą niezmywalną powłokę przepuszczalną dla pary wodnej.
Barwa gruntu wskazuje miejsce impregnacji.
Wytwarza
barierę pomiędzy podłożem a tynkiem. Redukuje i wyrównuje jego chłonność, ale także wzmacnia podłoże, co ułatwia nakładanie tynku, jak i faktur. Uniwersalny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Szybkoschnący, nie zawiera rozpuszczalników. Po związaniu produkt bezzapachowy, nieszkodliwy dla zdrowia, ekologiczny.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA : Zanieczyszczenia podłoża smarami, olejami, należy całkowicie zmyć wodą z dodatkiem detergentów (ZMYWACZ PLAM OLEJOWYCH). Powierzchnie spękane i zarysowane należy naprawić zaprawą . Zaprawy w naprawianych miejscach muszą być wyschnięte i dobrze związane. Powierzchnie nieprzewidziane do gruntowania należy osłonić. Powierzchnie pokryte pleśnią przed gruntowaniem oczyścić za pomocą środka GRZYB STOP.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU: Produkt należy rozcieńczyć 30 litrami wody otrzymując 40 litrów gotowego preparatu, dobrze wymieszać.

SPOSÓB UŻYCIA: Środek gruntujący nanosić wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową tylko 1 warstwę . Tynki nakładać po 2-6 godzinach od gruntowania . W czasie nakładania i wysychania należy chronić przed opadami, nasłonecznieniem i mrozem.

Stosować w temperaturach od+5°C do +25°C,

TRWAŁOŚĆ I PRZECHOWYWANIE: Maksymalnie 12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu. W miejscach suchych, w nie uszkodzonych opakowaniach fabrycznych i temperaturze od +5°C do +25°C.

WSKAZÓWKI OGÓLNE:

Są to jedynie ogólne informacje i nie stanowią o odpowiedzialności producenta za wykonawstwo i sposób użytkowania. Produkt należy stosować zgodnie z wymaganą wiedzą techniczną oraz zasadami BHP. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. Zaleca się używanie rękawic, okularów i odzieży ochronnej.

Podane informacje nie zwalniają naszych klientów z obowiązku samodzielnego zbadania przydatności naszego produktu do indywidualnych zastosowań.