• STRONA GŁÓWNA
  • O FIRMIE
  • KONTAKT

HYDRO-GRUNT

HYDRO-GRUNT – uniwersalny preparat gruntujący ( koncentrat )

HYDRO-GRUNT zabezpiecza podłoże przed działaniem wody oraz słabych kwasów i soli. Tworzy polimerową, bezpyłową warstwę ochronną, która podwyższa odporność gruntowanych powierzchni na ścieranie. Doskonale izoluje i skutecznie wyrównuje chłonność podłoży. Poprawia przyczepność klejów, tynków, farb, glazury itp.. Niezastąpiony jako warstwa sczepiająca przy renowacji i naprawie elementów betonowych. Umożliwia nadlanie bądź klejenie cienkich warstw cementowych na stare podłoża bez tzw. odparzania.

Zastosowanie

- do powierzchniowej impregnacji elementów betonowych, zapraw, gipsu i innych powierzchni chłonnych i porowatych,
- do wzmacniania starych, słabych tynków i jastrychów – tworzy doskonałe podłoże pod kleje i farby,
- do wykonywania warstwy szczepnej na podłożach cementowych,
- jako dodatek do mieszanek cementowych zamiast wody zarobowej lub jej części

Sposób użycia

POWIERZCHNIOWO – nanosimy pędzlem, wałkiem lub natryskowo. Po około 20 minutach impregnowana powierzchnia gotowa jest do dalszych prac lub do użytku.

Wydajność przy gruntowaniu z 1 litra 6-8m², w zależności od podłoża chłonności.
JAKO SKŁADNIK MIESZANKI – dodajemy bezpośrednio do wody zarobowej w ilości od 2% do 5% wagowo w stosunku do ilości cementu. Im większa ilość Hydrogruntu, tym zaprawa bardziej przyczepna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Przy niektórych pracach (nadlewanie schodów, wyrównywanie i uzupełnianie wylewek lub parapetów, łączenia ze sobą elementów betonowych) można stosować preparat zamiast wody.

Trwałość

24 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu .

Przechowywanie i magazynowanie

Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-30 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

Opakowania

HYDRO-GRUNT pakowany jest w butelki 1l (opakowanie zbiorcze 9 szt.), kanistry 5l i 10l oraz beczki 200l i kontenery 1000l.

Bezpieczeństwo pracy

HYDRO-GRUNT jest substancją ekologicznie czystą, nie toksyczną, nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.

Dane techniczne

Stan skupienia: ciecz
Barwa: mleczno-biała
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,05g/cm³ w 20°C
Ph: 4 – 5,5

Podane informacje nie zwalniają naszych klientów z obowiązku samodzielnego zbadania przydatności naszego produktu do indywidualnych zastosowań.

Dokumenty do pobrania (PDF)

Atest PZH