• STRONA GŁÓWNA
  • O FIRMIE
  • KONTAKT

HYDROPROOF DPP

HYDROPROOF DPP nowoczesna domieszka uszczelniająca do wszystkich typów betonu o podwyższonej wodoszczelności i mrozoodporności.

HYDROPROOF DPP pozwala uzyskać doskonałe parametry fizyczne i chemiczne betonu. Obniża jego przepuszczalność do 100% jednocześnie zwiększając jego wytrzymałość do 15%. Redukuje ilość wody zarobowej oraz napowietrza mieszankę betonową. Beton wykonany przy użyciu domieszki wytrzymuje ciśnienie wody aż do 8 atm. HYDROPROOF DPP ogranicza również powstawanie wykwitów węglanowych. Nie powoduje korozji.

Zastosowanie

- do wytwarzania betonowych konstrukcji hydrotechnicznych: basenów wodnych, zbiorników szamb ekologicznych
- do wytwarzania wodoszczelnych betonów na płyty stropowe oraz ściany oporowe,
- do wytwarzania wodoszczelnej galanterii betonowej: kostka brukowa, rury, kręgi, płyty chodnikowe,
- do uszczelniania fundamentów, piwnic, garaży podziemnych i innych miejsc narażonych na działanie wody

Sposób użycia

HYDROPROOF DPP należy dodawać do wody zarobowej w ilości 1 – 1,5 % w stosunku do masy cementu. Maksymalne dozowanie 1,5 %

Przykład: – na 100 kg cementu do wody zarobowej dodajemy od 1 do 1,5 litra preparatu. – na 50 kg cementu do wody zarobowej dodajemy od 0,50 do 0,75 litra preparatu. – na 25 kg cementu do wody zarobowej dodajemy od 0,25 do 0,38 litra preparatu.

Trwałość

12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu

Przechowywanie i magazynowanie

Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-25 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

Opakowania

HYDROPROOF DPP pakowany jest w butelki 1l (opakowanie zbiorcze 9 szt.), kanistry 5l i 10l oraz beczki 200l i kontenery 1000l.

Bezpieczeństwo pracy

HYDROPROOF DPP jest substancją ekologicznie czystą, nie toksyczną, nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.

Dane techniczne

Stan skupienia: ciecz
Barwa: bezbarwna
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,02 g/cm³ w 20°C
Ph: 9 – 11
Zawartość chlorków: 0,05 %
Zawartość alkaliów: 0,8 %

Zawiera wyłącznie składniki z PN-EN 934-1:2008, załącznik A.1. Deklaracja właściwości użytkowych nr 7/2013

Podane informacje dotyczą badań laboratoryjnych i nie zwalniają naszych klientów z obowiązku przeprowadzenia odpowiednich prób technologicznych, przed zastosowaniem domieszki.

Dokumenty do pobrania (PDF)

Atest PZH