• STRONA GŁÓWNA
  • O FIRMIE
  • KONTAKT

ZAP® PLUS

ZAP® PLUS - umożliwia wyeliminowanie wapna w zaprawach cementowych.

ZAP® PLUS jest domieszką uplastyczniającą i napowietrzającą, ograniczającą udział wody w zaprawie. Doskonale łączy kruszywo z cementem. Zwiększa wytrzymałość zapraw i uodpornia je na czynniki zewnętrzne. Stosowanie domieszki gwarantuje, że wykonany tynk będzie twardy, mrozoodporny, nie nasiąkliwy, bez widocznych mikropęknięć tzw. pajęczynki. ZAP® PLUS ogranicza również występowanie wykwitów węglanu wapnia na murach, cegłach oraz tynkach. Nie zmienia czasu wiązania. Nie powoduje korozji.

Zastosowanie

- tynki wewnętrzne
- tynki zewnętrzne

Sposób użycia

Jedna saszetka 20g ZAP PLUS przeznaczona jest na 50 kg cementu.

Do wody zarobowej lub jej części wsypujemy dodatek ZAP PLUS i mieszamy ok. 3 minuty, następnie wlewamy wodę z dodatkiem do betoniarki. Mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Gdy po dodaniu wody z dodatkiem w dalszym ciągu zaprawa jest zbyt gęsta, to do betoniarki dolewamy małymi porcjami wodę, lecz już bez dodatku i mieszamy do uzyskania zamierzonej gęstości.
Uwaga: czas mieszania zaprawy z dodatkiem ZAP PLUS ma istotny wpływ na gęstość zaprawy (czas mieszania dłuższy – konsystencja rzadsza)

Trwałość

12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Przechowywanie i magazynowanie

Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-25 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Chronić przed wodą i wilgocią. Zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych.

Opakowania

ZAP PLUS dostępny jest w opakowaniu zbiorczym 100x20g.

Bezpieczeństwo pracy

ZAP PLUS jest substancją ekologicznie czystą , nie toksyczną , nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.

Dane techniczne

Stan skupienia: proszek
Barwa: bladożółta do brunatnej
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,1 g/cm³
Ph: 10 – 12

Zawiera wyłącznie składniki z PN-EN 934-1:2008, załącznik A.1. Deklaracja zgodności z PN-EN 934-2:2010 nr 12/2010

Podane informacje dotyczą badań laboratoryjnych i nie zwalniają naszych klientów z obowiązku przeprowadzenia odpowiednich prób technologicznych, przed zastosowaniem domieszki.

Dokumenty do pobrania (PDF)

Atest PZH